יעוץ למשקיעים

 

בשנים האחרונות הפכה העיר באר שבע בפרט והדרום בכלל למוקד משיכה למשקיעים מהארץ ומחוצה לה, במאמר זה אביא את הסיבות לכך, הסכנות תמונות בעסקה כזו והדרכים שגיבשנו להתמודדות עם מכשולים אלה. 


תמונת מצב :
בבירת הנגב אמנם כבר קשה למצוא תשואות גבוהות על דירות להשקעה, אבל על רקע תנופת הפיתוח, ערכם הכולל של הנכסים בה רק עולה ועולה והסיבות עיקריות לכך הן :

עליית המחירים במרכז הארץ שטרם הגיעה לפריפריה מאפשרת לרכוש נכס ראוי במחיר נמוך משמעותית מנכס דומה במרכז הארץ.

 

ריבית נמוכה אשר מביאה משקיעים לחפש אחר אפיקי השקעות אשר יניבו תשואה טובה יותר מתוכניות חסכון. שוק הנדל"ן המתפתח בדרום הארץ עונה על הצורך הזה.

 

"עיר הבהדי"ם" - פרויקט עיר הבהדי"ם הינו אחד מהפרויקטים הגדולים והחשובים שיעדה המדינה בשנים האחרונות ומטרתו היא העברת כל בסיסי ההדרכה של צה"ל דרומה, דבר שיביא איתו באפן טבעי גידול של האוכלוסייה המקומית, העלאה של הביקוש שסביר ויביא איתו גם עליית מחירים. כבר היום, ניתן להרגיש עלייה של מאות אחוזים במחירי דירות ביישובים כמו ירוחם ודימונה הקרובים יותר אל "עיר הבהדי"ם".

 

"אוניברסיטת בן גוריון" ו"מכללת סמי שמעון" - באר שבע ידועה כ"עיר של סטודנטים" אשר מגיעים לאוניברסיטה המצוינת בעיר לתקופת לימודיהם . מיקומה של האוניברסיטה בסמוך לשכונות ג' ו ד' בעיר מאפשרת למשקיעים לרכוש דירה בסכומי כסף נמוכים יחסית ובו בעת ליהנות מביקוש גבוה לשכירות מצד אוכלוסיית הסטודנטים המקומית.

 

החסרונות בהשקעה בנכס מרוחק:

יחד עם זאת, ישנן גם לא מעט חסרונות בהשקעה בנכס ביישוב מרוחק, שהמשקיע לא "חי ונושם" את המקום. לא מעט פעמים, ניצלו התושבים המקומיים את חוסר הידע של המשקיעים המתאפיין  בחוסר ההיכרות עם רמת המחירים והסביבה ומכרו דירות במחירים גבוהים בהרבה מהמקובלים.
חיסרון נוסף, הוא קושי בהתעסקות השוטפת עם הנכס והשוכרים; החתמה על הסכמי שכירות, תיקונים שוטפים במושכר, מכתבי דרישה ופינוי בעת הצורך וכיוצ"ב.

כיצד מתגברים על החסרונות? מקצועיות אמינות ושקיפות


היכרות עם השטח - משרד עורכי דין אסי רובין, חי ונושם את המציאות הסביבתית המקומית הן בשל ההיכרות האישית של עו"ד רובין כיליד העיר באר שבע והן מהידע והניסיון הרב שנצבר מלווי לקוחות רבים בקנייה ובמכירה של נכסים בבאר שבע ובסביבתה. משרדנו עובד עם שורה ארוכה של מתווכים ושמאים אשר אמינותם אינה מוטלת בספק.
 

נגישות לגורמים הרלוונטיים לעסקה - רשות למקרקעי ישראל, לשכת רישום מקרקעין, משרד הבינוי והשיכון, רשויות המס וכיוצ"ב, אשר חולשים על כל איזור הדרום, ממוקמים בעיר באר שבע ומעצם כך הנגישות אליהם מאפשרת למשרדנו לבצע קבלה והגשה של מסמכים וכן להשלים את הבדיקות הנדרשות במהירות וביעילות. בהקשר זה יצוין כי גם עסקה בנכס הממוקם באופקים, ירוחם או דימונה, תוגש לביצוע במשרדי הממשלה המצויים בבאר שבע. (עוד בעניין זה במאמר ה"רכישת דירת מגורים")
 

טכנולוגיה - הטכנולוגיה של היום מאפשרת להתגבר על פערי המרחק בקלות יחסית. משרדינו הינו משרד "Paper-less" קרי, כל המסמכים נסרקים ומועברים למחשב וללקוח באמצעות דואר אלקטרוני.  כמו כן, ככל ויש צורך בחתימה על מסמכים בפני עורך דין, מופנים הלקוחות לשלוחתנו בתל אביב לצורך חתימה ללא עלות נוספת.
 

אמינות - לאחר ההכרות עם משרדנו, אשר חרט על דגלו את עקרון האמינות כלפי הלקוח, במקרים רבים, הופך משרדנו להיות "עקב בקרקע" עבור המשקיעים גם לאחר השלמת העסקה, החל בהחתמה על הסכמי שכירות ועד לעזרה בפתרון בעיות לוקאליות בנכס.
משרדנו מנצל את מיטב הטכנולוגיה הקיימת לצורך זמינות לקלות ללקוח, כך לדוגמה, נהנים לקוחותינו המרוחקים מהאפשרות לפנות אל עו"ד רובין באמצעות הודעות SMS,  Whatsapp, שיחות וידאו וכו'.
לסיכום, כל הסימנים מראים כי תנופת הפיתוח בדרום הארץ תמשך גם בשנים הקרובות ותמשיך למשוך משקיעים ותושבים רבים ממרכז הארץ ומחוצה לה, אך יחד עם זאת, מומלץ להכיר היטב את הסביבה בה בוחרים להשקיע ולהבין שלפעמים הבדלים של עשרות מטרים ספורים על המפה בעלי משמעות אקוטית בשטח.


כתבות נוספות בעניין זה :

כל הסיבות להשקיע בבאר שבע - 
- The Marker 2015

האם באר שבע כדאית למשקיעים גם ב-2014 - The Marker

http://www.realestatetoday.co.il

למרות הטילים: מחירי הדירות בדרום לא עוצרים - Globes

איפה כדאי לקנות דירה בשנת 2017 ? 


סיור משקיעים בבאר שבע

מאמרים מומלצים בתחום

מהו מס שבח?

מהו מס רכישה ורכיש?

מה ההבדל בין היטל השבחה למס שבח?

מה מסוכן ברכישת ״דירה על הנייר״

במה שונה הסכם לרכישת דירה מקבלן?

כיצד ניתן לפנות שוכר שמפר הסכם שכירות?

על מה חייב לשים דגש בחתימה על הסכם לרכישה או מכירת דירה

08-6282884

משרד עורכי דין אסי רובין

08-6282884