חוזה למכירת דירת מגורים - יתרונות של עורך דין מקומי

 

 

אני רוצה למכור דירה בבאר שבע, למה אני צריך עורך דין ?

ניתן לחשוב בטעות שחוזה דירה הוא חוזה סטנדרטי שניתן להעתיק אותו מעסקת מכר דירה ישנה ופשוט לשנות את הנתונים. מחשבה זו אינה נכונה כיוון שכל עורך דין וותיק ומנוסה יאמר לכם שאין שתי עסקאות מכר זהות ובאותה מידה חוזה מכר הדירה אף הוא אינו יכול להיות זהה.
תפקידו של עורך הדין הוא להגן על הלקוח שלו שלרוב ניצב בפני העסקה הגדולה של חייו, כאשר  הידע שלו מוגבל מאוד וככזה הוא חשוף לסכנות רבות ומגוונות שעלולות להסב לו נזק כספי רב.

האם כל עורך דין יכול לערוך הסכם מכר דירה או שצריך עורך דין מבאר שבע לערוך דירה בבאר שבע?
ככלל, לעורכי הדין הסמכה זהה הניתנת ע"י לשכת עורכי הדין בישראל. אך יחד עם זאת, לא בכדי אחוז התביעות בגין רשלנות מקצועית של עורכי דין בתחום המקרקעין גבוהה לאין שיעור מאשר בכל תחום משפטי אחר. מכאן שמומלץ לשכור עורך דין מנוסה בתחום הנדל״ן / המקרקעין אשר מכיר את הניסוחים הנכונים ואת ה״אותיות הקטנות״ שימנעו מכם סיבוכים עתידיים אפשריים. לגבי האזור ממנו מגיע עורך הדין, נכון שאין חובה לשכור עורך דין מבאר שבע כדי למלא חוזה מכר דירה בבאר שבע, אך קיים יתרון משמעותי בבחירת עורך דין שהוא תושב המקום, המכיר את הסביבה והרשויות המקומיות דבר שאף יאפשר לעורך הדין להזהיר את הלקוח מפני עסקה בעייתית על סמך ניסיונו האישי והיכרותו האישית עם הסביבה.
 

בית המשפט רואה בעורך הדין כאבן שואבת בכל הנוגע לעסקת מקרקעין ולאחרונה אף פסק כנגד עורך דין אשר לא הזהיר את הלקוח שלו כי הוא מוכר נכס במחיר הנמוך ממחיר השוק באופן משמעותי, בכך ניתן לראות עד כמה חשובה היכרותו של עורך הדין עם המטרייה המשפטית בתחום המקרקעין ועם סביבת המגורים בה מצוי הנכס.
 

יתרון נוסף בבחירת עורך דין המתעסק במקרקעין בסביבת מגוריו (לדוג' עורך דין מבאר שבע שיעסוק במכר דירה בבאר שבע) נגזר מכך שעסקאות המכר ברובן תלויות בגורם שלישי כמו מנהל רישום מקרקעין (הטאבו) \ מנהל מקרקעי ישראל \ חברה משכנת וכד' , היכרותו היומיומית של עורך הדין עם העובדים במוסדות אלה יכולים לחסוך זמן רב בהמתנה לאישורים ע"י מודעות לדרישותיהם והגעה עם כל החומר הנחוץ והשלמת מהלך המכירה בפגישות בודדות.

 

מאמרים מומלצים בתחום

מהו מס שבח?

מהו מס רכישה ורכיש?

מה ההבדל בין היטל השבחה למס שבח?

מה מסוכן ברכישת ״דירה על הנייר״

במה שונה הסכם לרכישת דירה מקבלן?

כיצד ניתן לפנות שוכר שמפר הסכם שכירות?

על מה חייב לשים דגש בחתימה על הסכם לרכישה או מכירת דירה

08-6282884

משרד עורכי דין אסי רובין

08-6282884